o nás
UNISTARTER je komunita/platforma podporující vznik inovativních týmů napříč univerzitami a výzkumnými institucemi. Mezioborové týmy tak zvyšují šanci na úspěšné licencování výzkumu, vznik spinoffů i zakládání startupů.
Naše mise
spočívá ve vytváření a podpoře dynamické meziuniverzitní sítě, která zprostředkovává kontakty mezi studenty a výzkumnými pracovníky z různých univerzit s cílem nalezení chybějících znalostí a dovedností pro vytvoření inovativních týmů.
naše vize
je být špičkovým zdrojem znalostí, podpory a inspirace pro ty, kteří chtějí transformovat/přetvořit své nápady a výzkum do úspěšných projektů a produktů, které mění svět k lepšímu.
co děláme
VYHLEDÁME TÝMOVÉ ČLENY A EXPERTY
Aktivní pomoc v lokalizaci chybějících členů týmu nebo expertů napříč univerzitním prostředím.
PROPAGUJEME TÝMY
VZDĚLÁVÁME A NETWORKUJEME
Nabídka a sdílení širokého spektra networkingových a vzdělávacích aktivit pro rozvoj dovedností a znalostí.
PODPORUJEME
Podporujeme a posilujeme přenos poznatků a technologického transferu skrze vzájemné sdílení zkušeností mezi akademickými pracovníky.
BUDUJEME A NAVAZUJEME NOVÉ VZTAHY
Budování a upevňování vztahů s investory a komerčními partnery za účelem podpory růstu a rozvoje projektů.
unistarter
Náš příběh
Unistarter navazuje na úspěch meziuniverzitního networkingu Startup Night. Jeho vznik má pozitivní dopady propojování posunout nad rámec jedné večerní akce za semestr.
Většina skvělých projektů vzniká kombinací myšlenky a skvělých lidí. Stejné je to s unistarterem. Už delší dobu jsem přemýšlel, jak propojit studenty byznysu a technických škol. Máme totiž v našich podnikatelských předmět skvělou zkušenost s týmy, které mají kamarád(k)y na jiných univerzitách. Díky Dalibor Pulkert a jeho Startup Boxu jsem měl možnost v Pražském podnikatelském centru potkat aktivní pedagogy z dalších pražských univerzit. Využil jsem příležitost a zeptal se, co si myslí o možnosti propojení studentů v neformálním prostředí večerní konference. Myšlenka rezonovala a vznikla Startup Night.
První jsme dělali ještě během covidu online. Ale postupně jsme se přesunuli do dalších krásných prostorů Máj 5. patro, Hub Hub, Radost, Václavák 22. Postupně si akce získala pozornost médií a přes drobná technická zaškobrtnutí se úspěšně rozšiřuje. Obrovskou energii dali Startup Night sami studenti z organizace SpoluPracujeme v čele s produkční Pavlínou Frydrychovou. Díky Pájo!
Startup Night je neformální a nechává věci plynout. Ale když jsem slyšel pozitivní příběhy lidí, kteří našli zaměstnance, spoluzakladatele, mentory i investory na Startup Night, přišlo mi škoda, aby se to dělo jenom jednou za semestr.
Přemýšlel jsem, jak ze Startup Night udělat udržitelný koncept, který může pomáhat aktivním studentům i vědcům v průběhu celého roku. O nápadu jsem se bavil s co nejvíce lidmi – díky Veronika Haissingerova, Pavel Kordík, Zdeněk Fred Fous, Ondra Moš, David Pešek, Martin Lukeš za cenné podněty. Postupně myšlenka získávala obrysy. Vyzkoušeli jsme první propojení studentů i akademiků. Inspirovali se funkčními projekty ze zahraničí.